Order online or call us (626) 362 7206

Cart

Frequently Questions

Below are frequently asked questions, you may find the answer for yourself

Common questions to Hairrich’s hair growth fabulous product.

1. Q: Is this Hairrich product made in the US?

A: Yes, 100% manufactured in the United States.


2. Q: What is the active ingredient of this Hairrich product?

A: 100% natural herbal extracts.


3. Q: How to take this Hairrich product?

A: One spoon each morning and evening, about 18 grams, can be taken with warm water or juice.


4. What are the product specifications?

A: One course of treatment is three month. Each month takes 4 cans and 12 cans for three months.


5. Q: What is the shelf life of the product?

A: The validity period is three years from the manufacturing date.


6. Q: How long does the product work?

A: It will take effect in 42 days. After taking a course of treatment (three months = 90 days), it will stop the abnormal hair loss. It will maintain the rich and healthy looking hair.


7. Q: Does the product have side effects? Is it harmful to the liver or kidneys?

A: This product has no side effects. It is not harmful to the liver nor the kidneys.


8. Q: Can the product be eaten with other foods?

A: You can eat it with other foods.


9. Q: Can the product be taken with other drugs?

A: It is best to take it separately at intervals of about 2-3 hours.


10. Q: Do I need to avoid a certain food if I am taking this product?

A: No. You don’t!


11. Q: How do I store the product?

A: Store it at room temperature or in a refrigerator.


12. Q: Can the product be returned after purchase?

A: According to the FDA law of the United States of America, based on food safety considerations, this product will not be acceptable for return after the sale.


13. Can this product be ordered online?

A: This product is accepting orders worldwide online with free shipping.


14. How much is the product selling for?

A: 1 can (1 week usage): US$99

4 cans (2 weeks usage): US$299, (original price: US$396, saving 24.49%)

12 cans (1 course = 3 months usage): US$799, (original price US$1188, saving 32.74%)

36 cans (group purchase price):US$2299, (original price $3564, saving 35.49%)